Už teisę naudotis liftu

Dianos istorija atskleidžia liūdną tiesą – žmonėms su negalia gali tekti kovoti net už lifto sustojimą jų aukšte.

Pasirodo, yra daugiabučių, kurių liftai, bandant sutaupyti, antrame aukšte nestoja. Šio aukšto gyventojai, esą, gali juo nesinaudoti, nes lipti reikia nedaug.

Susirgus išsėtine skleroze Dianos kojos silpo, lipti laiptais darėsi vis sunkiau, todėl mergina kreipėsi į namo administratorių dėl lifto sustojimo jos gyvenamajame aukšte.

„Sulaukiau atsakymo, kad turiu rinkti kaimynų parašus ir mokėti 800 eurų. Supratusi, jog tai neįveikiama užduotis – suma per didelė, o kaimynai dėl kito poreikių daugiau mokėti nesutiks, nusprendžiau kreiptis į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą“ – pasakoja Diana.

To pakako, kad liftas jau po mėnesio stotų ir Dianos aukšte, o pajungimo kaina būtų padalinta visiems gyventojams. „Jei susiduriat su diskriminacija, išgirdę pirmą „ne“ nenuleiskite rankų, eikite iki galo“ – įsitikinusi mergina. Geriau, kad kovoti netektų, bet jei esame priversti – #KovotiVerta!

 

#KovotiVerta renginiai ir pasakojimai rengiami įgyvendinant Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą žmonių su negalia asociacijų rėmimo projektą bei Aktyvių piliečio fondo finansuojamą projektą “Negalios skėčio stiprinimas – efektyviai advokacijai ir veiksmingai komunikacijai”.

 

Atvirų piliečių fondo logotipas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *