Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Negalios įvaizdis - LNF - Lietuvos Negalios Organizacijų Forumas

Negalios įvaizdis

Negalios politika tiesiogiai susijusi su požiūriu į žmones su negalia. Vieni sprendimai siūlomi pripažįstant šiuos žmones kaip turinčius teises, kiti nulemti nuostatos, jog ši grupė yra likimo nuskriaustieji, aukos. Politinių sprendimų lygiu tai yra pasirinkimas tarp siekio įgalinti žmones su negalia gyventi savarankiškai drauge su visais arba organizuoti globos sistemą, segreguojančias įstaigas ir numatyti pašalpas.

Lietuvoje vis dar gajus nuo sovietinių laikų likęs įsitikinimas, kad žmonės su negalia yra savo negalios įkaitai. Kitaip tariant, negaliai priskiriama medicininė, o ne socialinė kilmė. Požiūris, kad kliūtis sukuria ne tik pati negalia, bet ir nepritaikyta aplinka, paslaugų trūkumas, neprieinama informacija, dar nėra įsitvirtinęs.

2017 metais LNF atliktas žiniasklaidos tyrimas parodė, kad visuomenė nesupažindinama su negalios įvairove, labai dažnai žmonės su negalia vaizduojami skurdo kontekste arba kaip našta savo artimiesiems. Šis tyrimas parodo, kad psichosocialinę negalią turintys žmonės dažniausiai žiniasklaidoje vaizduojami neigiamai. Pozityvus žmonių su negalia įvaizdis kuriamas kalbant apie sportinius pasiekimus.

LNF veiksmai formuojant visuomenės nuomonę apie negalią:

Naujienos