Dalyvaukite „Access City Award” 2025 konkurse!

Lietuvos miestai, prisijunkite prie „Access City Award“ 2025 ir dalyvaukite konkurse!
 
Tai puiki galimybė gauti Europos Sąjungos apdovanojimą už Jūsų miesto jau nuveiktus ar šiuo metu vykstančius darbus, kuriant didesnį prieinamumą žmonėms su negalia.
 
Šiemet minima 15 metų nuo pirmojo „Access City Award“ konkurso, kuriuo įvertinami miestai, jų pažanga ir pasiekimai sprendžiant prieinamumo kliūtis. Per pastaruosius 14 metų apdovanoti 85 miestai, tarp kurių 14 laimėjo pirmąją vietą. Naujausias miestas gavęs šį prestižinį apdovanojimą – San Cristóbal de La Laguna (Ispanija).
 
Apdovanojimą organizuoja Europos Komisija kartu su mūsų tarptautiniu partneriu – Europos negalios forumu.
 
Piniginius prizus gaus pirmas 3 vietas užėmę miestai:
  • 1 vieta: 150 000 EUR
  • 2 vieta: 120 000 EUR
  • 3 vieta: 80 000 EUR
 
Europos Komisija suteikia galimybę skirti iki penkių „Specialių paminėjimų“ (Special Mentions), jeigu bus daugiau miestų, kurie išsiskirs savo darbais konkrečiose prieinamumo srityse. 2024 m. Olimpinių ir Parolimpinių žaidynių proga, Europos Komisija taip pat ketina skirti specialųjį paminėjimą „Prieinamos sporto infrastruktūros” srityje miestui, kuris parodo, kaip sporto iniciatyvos gali suteikti aukštos kokybės ir visiems prieinamą patirtį.
 
Nugalėtojai bus paskelbti apdovanojimų ceremonijoje, 2024 m. lapkričio 28-29 d. Europos neįgaliųjų dienos konferencijoje.
 
Kas gali teikti paraiškas?
Paraiškas gali teikti visi ES miestai, turintys daugiau kaip 50 000 gyventojų. Jei šalyje yra mažiau nei du miestai turintys 50 000 gyventojų, paraiškas gali teikti du ar daugiau mažesnių miestų, kurių bendras gyventojų skaičius yra 50 000.
 
Paraiškos teikiamos internetu, ne vėliau kaip iki 2024 m. rugsėjo 10 d. 23.59 val.
 
Gaires paraiškos pildymui, dalyvavimo taisykles ir daugiau naudingos informacijos rasite „Access City Award” interneto svetainėje.
 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *