Lietuvai pirmą kartą skirtas ES piliečio apdovanojimas

Šių metų Europos Sąjungos piliečio apdovanojimas skirtas asociacijai „Lietuvos Neįgaliųjų forumas“. Tai pirmas kartas, kai šis garbingas Europos Parlamento medalis atkeliauja į Lietuvą. Kasmet ES piliečio apdovanojimas skiriamas už išskirtinius nuopelnus skatinant geresnį valstybių narių gyventojų tarpusavio supratimą ir glaudesnę integraciją bei ES vertybių puoselėjimą.

Lietuvos Neįgaliųjų forumas į nominantų sąrašą buvo įtrauktas Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės teikimu. Iš viso minėtam apdovanojimui buvo pateikta per 100 įvairių organizacijų ir asmenų kandidatūros iš įvairių ES valstybių.


„Tai iš tikro labai džiugi žinia. Šiuo garbingu apdovanojimu įvertinta visų Forumo vienijamų Lietuvos neįgaliųjų organizacijų, veikla. Noriu padėkoti visiems, kurie palaikė mūsų kandidatavimą, o ypač – Europos Parlamento narei Vilijai Blinkevičiūtei už ilgametį bendradarbiavimą ir mūsų kandidatūros pateikimą“, ­– teigė Lietuvos Neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, jog šių metų Europos Sąjungos piliečio apdovanojimas skirtas Lietuvos Neįgaliųjų forumui, kuris daug daro, kad neįgaliesiems Lietuvoje būtų geriau gyventi. Neįgaliųjų teisių apsauga ir jų integracija į visuomenę visada buvo ir bus Europos Parlamento prioritetas“, ­– teigė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.

Šiemet apdovanojimai skirti 25 šalių atstovams. Juos spalio 14-15 dienomis Briuselyje įteiks Europos Parlamento Pirminikas Martinas Šulcas.

————————-

Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF) –  didžiausia skėtinė žmonių su negalia teises atstovaujanti organizacija Lietuvoje. Nuo 2001 metų veikianti organizacija šiuo metu vienija 14 nevyriausybinių neįgaliuosius atstovaujančių asociacijų, t. y. apie 300 tūkstančių Lietuvos neįgaliųjų ir jų šeimos narių. LNF steigėjai yra kitos neįgaliųjų skėtinės respublikinės organizacijos. LNF atstovauja visų Lietuvos žmonių su negalia teises ir interesus ir veikia išskirtinai tik politiniu lygmeniu, stebi ir vertina šalies valdžios institucijų priimamus sprendimus, vykdomus veiksmus žmonių su negalia atžvilgiu.

Daugiau informacijos:

Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė

EP narės Vilijos Blinkevičiūtės

atstovė ryšiams su visuomene

tel.: 868751177

 I.Trakimaite@blinkeviciute.eu