Lietuvos neįgaliųjų forumo mokymai apie naująją teisinio veiksnumo sampratą ir realizavimo tvarką

Svarbi naujos teisinio veiksnumo reformos įgyvendinimo  grandis – socialiniai darbuotojai, kuriems yra pavesta įvertinti asmenų galimybes pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus, jeigu iškyla abejonių dėl teisinio veiksnumo savarankiško realizavimo. Lietuvos neįgaliųjų forumas nuo gegužės mėnesio surengė 5 mokymus „Teisinio veiksnumo instituto reforma Lietuvoje ir socialinio darbuotojo vaidmuo vertinant asmens galimybes pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus“, kuriuose dalyvavo 141 socialinis darbuotojas iš įvairių įstaigų ir organizacijų: socialinių paslaugų centrų, psichikos sveikatos centrų.


Seminare dalyvauti galėjo tie specialistai – socialiniai darbuotojai, kuriems savivaldybės institucijos yra pavedusios vertinti asmens galimybes pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus savarankiškai ar naudojantis pagalba konkrečiose srityse ir rengti išvadas apie asmenų, kuriuos prašoma pripažinti neveiksniais ar ribotai veiksniais tam tikroje srityje.

Pastebėjome, kad norinčiųjų dalyvauti buvo gerokai daugiau, nei numatyta vietų, tad ateityje planuojame kartoti šiuos mokymus.

Mokymus organizavome drauge su Socialinių paslaugų priežiūros departamentu.

Čia galite pasižiūrėti Jungtinių Tautų parengtą vaizdo klipą apie teisinio veiksnumo sampratą JT Neįgaliųjų teisių konvencijoje