Lietuvos neįgaliųjų forumui įteiktas Europos piliečio apdovanojimas

 

Liepos 10 d. Europos namuose įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu Lietuvos neįgaliųjų forumui (LNF) buvo įteiktas Europos piliečio apdovanojimas, įsteigtas Europos Parlamento.

Visų LNF narių vardu apdovanojimą atsiėmusi LNF prezidentė Dovilė Juodkaitė, akcentavo, kad toks garbingas apdovanojimas – tai sėkmingos LNF veiklos įvertinimas. LNF nariai vieningai ir aktyviai siekia Lietuvoje įtvirtinti Europos Sąjungoje galiojančias žmogaus teisių nuostatas pažeidžiamiausių visuomenės grupių atžvilgiu. Pasak D. Juodkaitės, Europos Parlamento pripažinimas įpareigoja Lietuvos valstybę ir visuomenę užtikrinti šių nuostatų taikymą visose gyvenimo srityse. 


Prestižinis Europos piliečio apdovanojimas kasmet skiriamas Europos Sąjungos šalių žmonėms ar organizacijoms, reikšmingai prisidėjusioms prie ES idėjų ir vertybių įgyvendinimo. Nors apdovanojimas įsteigtas 2008 metais, Lietuvos neįgaliųjų forumas – pirmasis istorijoje jo laimėtojas iš Lietuvos. Jį nominavo EP narė Vilija Blinkevičiūtė (Socialistai ir demokratai). Iš viso minėtam apdovanojimui šiemet buvo pateikta per 100 įvairių organizacijų ir asmenų kandidatūrų iš įvairių ES valstybių, o apdovanojimai skirti 25 šalių atstovams.