Lietuvos žmogaus teisių forume – dėmesys negalios temoms

Naujienos 2018-12-12

Žmogaus teisių aktyvistų ir ekspertų bendruomenė, minėdama Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos septyniasdešimtmetį, pirmą kartą surengė Žmogaus teisių forumą.

Susivieniję akademinio, valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus atstsovai pakvietė į visuomenę  į diskusijas apie esamą žmogaus teisių situaciją ir tai, ką galime padaryti, jog Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ar pažiūrų žmonėms – visiems.

Forumo metu įvyko 10 diskusijų, kuriose dalyvavo apie 50 įvairiausių sričių pranešėjų. Temų spektras apėmė švietimą, rinkimų organizavimą, įvairovės užtikrinimą darbo kolektyve, smurtą artimoje aplinkoje ir t.t.

Džiugu, kad beveik visose diskusijose išsamiai aptartas ir negalios aspektas. Ypač daug kalbėta apie įtraukų švietimą, moterų su negalia pažeidžiamumą, rinkimų prieinamumą, informacijos pritaikymą, žmonių su negalia įdarbinimą.

Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė dalyvavo diskusijoje apie smurtą artimoje aplinkoje, kur pabrėžė moterų su negalia padėtį: jos dažnai priklausomos nuo savo smurtautojų pagalbos, taip pat jos gerokai dažniau nei negalios neturinčios moterys tampa seksualinio smurto aukomis.

Žmogaus teisių forumo organizavimas iš dalies finansuotas iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos administruojamo projekto, skirto stiprinti nevyriausybines organizacijas vienijančias asociacijas.