Per dvejus metus studentų su negalia skaičius išaugo beveik dukart

     Lietuvos aukštosiose mokyklose per pastaruosius dvejus akademinius metus studentų su negalia skaičius beveik padvigubėjo. Lietuvos studentų sąjungos (LSS) tyrimų duomenimis, šiais mokslo metais studijuoja apie 915 studentų su negalia. 2006 – 2007 akademiniais mokslo metais tokių studentų buvo apie 640,  2005 – 2006 akademiniais metais – apie 530.

      Šių metų tyrime, lyginant su kolegijomis, ženklesnis neįgaliųjų skaičiaus augimas pastebėtas universitetuose. Daugiausia studentų su negalia studijuoja Vilniaus, Vilniaus pedagoginiame, Kauno technologijos universitetuose. Tarp kolegijų pirmauja Vilniaus verslo ir teisės kolegija, Šiaulių kolegija bei Kauno kolegija.

      Didžioji dalis apklaustų universitetų (40 proc.) sąlygas studijuoti neįgaliesiems vertina vidutiniškai. Tarp apklaustų kolegijų šis procentas kiek didesnis (54 proc.). LSS tyrimo duomenimis, didžiausią dėmesį aukštosios mokyklos skiria fizinei aplinkai pritaikyti (40 proc.) Mažiau aukštųjų mokyklų nurodė vykdančios studentų su negalia poreikių analizę (15 proc.) ir teikiančios specialias paslaugas neįgaliesiems (11 proc.).

       Tyrimo rezultatai parodė, kad pagrindinės aukštųjų mokyklų patiriamos problemos studijas pritaikant žmonėms su negalia – finansinio pobūdžio (49 proc.). Dalis aukštųjų mokyklų pasigenda informacijos, kaip reikėtų gerinti studijų sąlygas neįgaliesiems (28 proc.). Kvalifikacijos stygių kaip trukdį įvardino 5 proc. respondentų.

        LSS šalies aukštųjų mokyklų atvirumą neįgaliesiems tiria jau trečius metus iš eilės. Šiais metais į organizacijos parengtą klausimyną atsakė ir duomenis pateikė visos populiariausios šalies aukštosios mokyklos – 41 iš 51 oficialiai registruotos.

         Parengta remiantis informaciniame tinklalapyje www.unriis.lt pateikta informacija.