Pradedamas įgyvendinti NVO vienijančių asociacijų stiprinimo projektas

Didžiausia negalios organizacijas vienijanti asociacija „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ (LNF) jau antrą kartą įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą, skirtą stiprinti nevyriausybines organizacijas vienijančias asociacijas.

Iki šių metų pabaigos LNF atliks keturias skirtingų savivaldybių teikiamų paslaugų analizes. Šių tyrimų rezultatai bus pristatyti konkrečių savivaldybių atstovams bei vietos negalios organizacijoms drauge su rekomendacijomis, ką ir kaip reikėtų stiprinti ir tobulinti.

LNF taip pat surengs du psichikos sveikatos paslaugų specialistams ir vartotojams skirtus renginius, kuriais siekiama įgyvendinti tikslines Vyriausybės programos priemones.

Žmogaus teisių dienos proga LNF prisideda pire žmogaus teisių forumo organizavimo, kuriame bus keliami aktualiausi žmogaus teisių klausimai.

Bus išleistas leidinys apie Lietuvos neįgaliųjų forumo veiklą bei pagrindines pozicijas negalios politikos klausimais. Taip pat planuojama nufilmuoti 14 vaizdo klipų apie kiekvieną LNF organizaciją, siekiant supažindinti žmonių su negalia ir jų artimųjų bendruomenę su jų siūlomomis veiklomis ir paslaugomis. Ši vaizdo klipų kampanija taip pat skatins vienytis negalios organizacijas ir taip prisidėti prie stipresnės neįgaliųjų teisių advokacijos.

LNF šio projekto rėmuose tęs savo nuolatinę veiklą įvairių valstybės įstaigų darbo grupėse, teiks pasiūlymus dėl teisės aktų tobulinimo. Taip pat rengs viešus komentarus aktualiausiais negalios politikos klausimais.

Numatoma projekto trukmė – 3 mėnesiai.

Projektas bus įgyvendinamas nuo 2018 m. spalio 4 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d.