Prisidėk prie žmonių su negalia lyderystės ugdymo!

Žmonių su negalia judėjimo priešakyje turi būti patys žmonės su negalia, todėl Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF) siekia ugdyti neįgaliųjų bendruomenės lyderius. Dėl ilgalaikės izoliacijos, diskriminacijos ir neigiamų nuostatų žmonės su negalia dažnai nesijaučia pakankamai stiprūs ir kompetentingi ginti savo teises. Būtina ugdyti lyderius ir aktyvistus, kurie turėtų pakankamai žinių, kompetencijos bei drąsos atstovauti savo bendruomenei ir dalyvauti sprendimų priėmime.

Siekdami įgalinti ateities žmonių su negalia judėjimo lyderius, LNF inicijuoja kelionę į rugsėjį Briuselyje vyksiančias eitynes už žmonių su negalia teises „Freedom Drive“, kuriose dalyvauja šios bendruomenės aktyvistai iš visos Europos. Tai galimybė pamatyti, kaip veikia kitos neįgaliųjų organizacijos, kokių tikslų siekia bei kokių rezultatų pasiekia. Pabūti didelės žmonių su negalia bendruomenės Europoje dalimi „Freedom Drive“ dėka – svarbus įkvėpimo šaltinis tapti aktyviu bei matomu ir Lietuvoje.  O žmonių su negalia matomumas ir jų lyderystė gali labai reikšmingai keisti visos visuomenės požiūrį ir skatinti platesnį pačių neįgaliųjų įgalinimą, daryti jų balsą vis girdimesnį Lietuvoje.

Vienas žinomiausių žmonių su negalia bendruomenės atstovų – Justas Džiugelis –  yra vienas iš buvusių „Freedom Drive“ eitynių dalyvių, kuris per šią ir daugelį kitų galimybių, tapo stipriu politiniu lyderiu, inicijuojančiu reikšmingus pokyčius Lietuvos socialinėje politikoje. Kuo daugiau žmonių su negalia dalyvaus negalios politikos kūrime, tuo labiau ji atitiks šios bendruomenės poreikius.

Freedom Drive – eitynės arba kampanija, kurios metu Europos neįgaliųjų bendruomenė kelia specifinius su negalia susijusius klausimus, drąsiai išsako savo vieningą poziciją. Kampanijoje dalyvauja visų Europos valstybių atstovai bei žmonės, turintys negalią. Siekdami atkreipti visuomenės bei politikų dėmesį į savo kasdienes problemas, įvairią negalią, net ir pačią sunkiausią, turintys žmonės žygiuoja miesto gatvėmis, atvirai išreikšdami savo siekį gyventi visuomenėje, o ne jos paribyje. Renginio metu Lietuvos ir kitų valstybių neįgalieji susitinka su savo šalių nariais Europos Parlamente, siekiant įvardinti ir pristatyti bendrą neįgaliųjų poziciją bei lūkesčius dėl ES politikos negalios klausimais, taip pat savo valstybėse esamus iššūkius, problemas ir pasiekimus.

Kviečiame prisidėti prie žmonių su negalia lyderystės ugdymo ir paremti projektą portale aukok.lt

[envira-gallery id=”5993″]