Lietuvos negalios organizacijų forumas įgyvendina Amerikos ambasados Vilniuje inicijuotą projektą „Mokykla visiems“, kurio tikslas padėti mokyklų bendruomenėms pasiruošti būti atviroms įvairiems vaikams.

Vykstant įtraukaus švietimo reformai, vis daugiau mokinių su negalia patenka į bendrojo lavinimo mokyklas, kurios ne visada turi pakankamai resursų tinkamai šiuos vaikus priimti. Dažniausiai trūksta lėšų paslaugoms, tačiau ne mažiau svarbus ir visos mokyklos bendruomenės emocinis pasirengimas. Projektas „Mokykla visiems“ yra nukreiptas į pagalbą mokyklos bendruomenei kuo sklandžiau priimti visokius vaikus ir reaguoti į neišvengiamai kylančius iššūkius.

Projekto metu bendradarbiaujama su 10-čia mokyklų iš 7 Lietuvos regionų. Tikslinė grupė – 5-7 klasių moksleiviai ir mokyklų darbuotojai. Bendradarbiavimo pagrindas – knygos ir filmo „Gerumo stebuklas“ („Wonder“) analizė ir pozityvių įtraukties būdų ieškojimas, sunkumų aptarimas.

Projekto etapai:

  • Pirminis susitikimas su kiekviena mokykla: knygų išdalinimas ir ilgalaikis darbas su mokiniais rengiant kūrybinius darbus apie toleranciją;
  • Penkios diskusijos ir juostos „Gerumo stebuklas“ peržiūros, taip pat mokinių kūrybinių darbų pristatymas. Diskusijos dalyviai – negalią turintis žmogus, kuris dalinasi savo mokymosi patirtimi, psichologas ir mokyklų bendruomenės nariai.  Diskusijos moderatorius – aktorius, dainininkas, laidų ir renginių vedėjas Dominykas Vaitiekūnas.
  • Finalinis projekto rezultatų pristatymo renginys Vilniaus Martyno Mažvydo bibliotekoje.
  • Projekto rezultatų viešinimas nacionalinėje žiniasklaidoje.

 

Projektą finansuoja JAV ambasada Lietuvoje.