VRK pirmininkė L. Matjošaitytė ir LSA prezidentas Ričardas Malinauskas

Savivaldybių asociacijos valdybos posėdžio metu pasirašytas memorandumas dėl rinkimų sąlygų neįgaliesiems gerinimo

 

Šiandien LSA valdybos posėdžio metu Lietuvos savivaldybių asociacija, Vyriausioji rinkimų komisija ir Lietuvos neįgaliųjų forumas pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo rinkimų srityje.
Minėtos institucijos sieks užtikrinti, kad šalies neįgalieji galėtų veiksmingai ir visapusiškai dalyvauti rinkimuose. Memorandume numatytas tikslas – aktyviai bendradarbiaujant, per ateinančių metų rinkimus neįgaliesiems pritaikyti ne mažiau kaip pusę rinkimų apylinkių balsavimo patalpų.
Savivaldybės stengsis, kad balsavimai vyktų pastatų pirmuose aukštuose, į juos nesunkiai galima būtų patekti neįgaliojo vežimėliu. Planuojama, kad bent vienoje balsavimo kabinoje bus galimybė užpildyti balsavimo biuletenį žmogui sėdint. Savivaldybės gyventojai iš anksto žinos, kurioje balsavimo apygardoje tokios sąlygos sudarytos. Taip pat atkreiptinas didesnis dėmesys ir į senyvo amžiaus bei regėjimo negalią turinčius asmenis.
„Jau kuris laikas su savivaldybėmis intensyviai diskutuojame, kaip galima pagerinti neįgaliųjų balsavimo situaciją savivaldybėse. Mūsų bendradarbiavimas ir šis memorandumas – tai puikus žingsnis į priekį, gerinant situaciją kokią turėjome. Situaciją galima pakeisti priklausomai nuo požiūrio“, – teigė VRK pirmininkė L. Matjošaitytė.

Posėdžio metu viešėjęs švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius bei Lietuvos neįgaliųjų forumo atstovai su savivaldybių merais aptarė situaciją dėl mokyklų ir sveikatos priežiūros įstaigų pritaikymo neįgaliesiems Memorandumo. Jame numatyta, kad 2019 metais visos Lietuvos savivaldybės prisiimtų įsipareigojimą visiškai pritaikyti žmonėms su negalia bent po vieną švietimo ir po vieną sveikatos priežiūros paslaugų įstaigą.

Informacija: http://www.lsa.lt