Asociacijai “Lietuvos neįgaliųjų forumas“ Briuselyje įteiktas Europos piliečio apdovanojimo diplomas

Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė buvo tarp prizininkų, atvykusių į ceremoniją Briuselyje, kur Europos Parlamento pirmininko pavaduotoja Sylvie Guillaume iškilmingai įteikė Europos piliečio diplomus.

Asociacija „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ apdovanota už kasdienį darbą stiprinant Europos Sąjungos bendradarbiavimą ir ginant bendras vertybes. Europos piliečio apdovanojimas Lietuvos atstovams įteikiamas pirmą kartą. Europos Parlamento komisija šįmet iš 74 pasiūlytų asmenų ir organizacijų atrinko 47, kurie dirba sveikatos apsaugos, pagalbos maistu, švietimo, kovos su radikalizmu ir pažeidžiamiausių visuomenės grupių teisių gynimo srityse.


Lietuvos neįgaliųjų forumas – didžiausia skėtinė Lietuvos neįgaliesiems atstovaujanti organizacija, vienijanti 14 nacionalinių nevyriausybinių organizacijų, t. y. apie 300 tūkst. Lietuvos neįgaliųjų ir jų šeimos narių. Siekdamas užtikrinti neįgalių žmonių teises, forumas aktyviai stebi ir vertina šalies valdžios institucijų sprendimus, taip pat teikia joms siūlymus.

Lietuvos neįgaliųjų forumą Europos piliečio apdovanojimui nominavo europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė: „Neįgaliųjų teisių apsauga ir jų integracija į visuomenę visada buvo ir bus Europos Parlamento prioritetas“.

„Šis garbingas apdovanojimas – tai sėkmingos mūsų veiklos įvertinimas. Mūsų nariai vieningai ir  aktyviai siekia Lietuvoje įtvirtinti Europos Sąjungoje galiojančias žmogaus teisių nuostatas pažeidžiamiausių visuomenės grupių atžvilgiu. Europos Parlamento pripažinimas įpareigoja Lietuvos valstybę ir visuomenę užtikrinti šių nuostatų taikymą visose gyvenimo srityse“, – sako Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė. 

Prestižinį Europos piliečio apdovanojimą Europos parlamentas skiria nuo 2008 metų, tačiau Lietuvos atstovai jį gauna pirmą kartą. Nugalėtojų sąrašas ir apdovanojimų įteikimo ceremonijos šalyse narėse įvyko šių metų birželį.