Atkurta Europos Parlamento Negalios intergrupė

Naujienos 2019-12-13

2019 m. gruodžio mėn. Europos Parlamentas formaliai patvirtino EP intergrupių sąrašą naujam 2019-2024 m. laikotarpiui.

Intergrupės yra formuojamos iš įvairias politines grupes ir komitetus atstovaujančių EP narių, kurie gilinasi į tam tikrą temą ar sritį, keičiasi nuomonėmis ir patirtimis su valstybėmis, institucijomis bei pilietines visuomene.

Naujam laikotarpiui buvo atkurta ir Negalios intergrupė.

Kas yra Negalios intergrupė?

Europos Parlamento Negalios intergrupė yra neformali įvairių šalių ir politinių partijų EP narių grupė, kuri yra suinteresuota ir skatina žmonių su negalia teisių užtikrinimą EP darbe ir nacionaliniu mastu.Negalios intergrupė yra viena seniausių Europos Parlamento intergrupių, kuri buvo įsteigta 1980 metais.

Per 2014-2019 m. Europos Parlamento laikotarpį daugiau nei 110 Europos Parlamento narių dalyvavo grupės veikloje.

Ką grupė daro?

Negalios intergrupės tikslas yra skatinti visišką ir lygų pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių įgyvendinimą asmenims su negalia, vadovaujantis JT Neįgaliųjų teisių konvencija. Intergrupė yra pagrindinė negalios bendruomenės sąjungininkė, atstovaujanti ir siekianti žmonių su negalia teisių užtikrinimo Europos mastu. Ji glaudžiai ir konstruktyviai bendradarbiauja su Europos neįgaliųjų forumu ir savo darbe siekia užtikrinti asmenų su negalia įtraukimą į visus su jais susijusius sprendimus.

Negalios intergrupės nariai organizuoja debatus, rengia pasiūlymus ir teikia parlamentinius klausimus, kitas parlamentines iniciatyvas, dalyvauja Europiniuose renginiuose negalios klausimais.

Per visus darbo metus Negalios intergrupė buvo kertinė institucija priimant žmonėms su negalia palankius teisės aktus transporto, užimtumo, tyrimų, struktūrinių fondų, prieinamumo, nediskriminacijos klausimais.

Kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis EP Negalios intergrupė atstovauja intertesus daugiau nei 100-o mln žmonių su negalia Europoje.

 

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *