Jungtinių Tautų logo

Deinstitucionalizavimo gairės ir jų taikymas nepaprastosios padėties atvejais

Lietuvos negalios organizacijų forumas išvertė Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto parengtas gaires dėl deinstitucionalizavimo nepaprastosios padėties atvejais.

Šios gairės papildo (2017 m.) Komiteto bendrąją pastabą Nr. 5 ir jos nuostatas dėl žmonių su negalia teisės į asmens laisvę ir saugumą (14 str.). Jomis siekiama patarti ir padėti Valstybėms, šios Konvencijos šalims, dedančioms pastangas įgyvendinant žmonių su negalia teisę gyventi savarankiškai ir būti įtrauktiems į bendruomenę, o taip pat būti deinstitucionalizavimo procesų planavimo ir institucionalizavimo prevencijos pagrindu.

Šios gairės buvo sudarytos, atsižvelgiant į žmonių su negalia patirtį, įgytą prieš koronaviruso (COVID-19) pandemiją ir jos metu, kuri atskleidė plačiai paplitusį institucionalizavimą, pabrėždama žalingą institucionalizavimo poveikį žmonių su negalia teisėms ir gyvenimui bei institucijose jų patiriamą smurtą, nepriežiūrą, prievartą, netinkamą elgesį ir kankinimą, įskaitant suvaržymą cheminėmis, mechaninėmis ir fizinėmis priemonėmis.

Visas gairių tekstas

Vertimą finansuoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *