Europos parlamentas ir žmonių su negalia balsas 2024 m.

Europos parlamentas ir žmonių su negalia balsas 2024 m.

Savo darbe dažnai sutinkame kliūtis ir iššūkius, tačiau vienas iš būdų juos įveikti, tai  bendradarbiauti ir ieškoti sprendimų kartu su kitais.

Netrukus mes turėsime puikią galimybę tai padaryti.

Birželio 6–9 d. visoje Europos Sąjungoje vyks Europos Parlamento rinkimai, kuriuose kiekvienas ir kiekviena iš mūsų turės galimybę išreikšti savo balsą. Europos Parlamentas yra vienintelė institucija ES, kurios valstybių delegatai-nariai yra renkami tiesiogiai ES valstybių piliečių, todėl jo sprendimai itin svarbūs visai ES, visuomenei, įskaitant ir žmones su negalia.

Didelė dalis Europos gyventojų – net 87 milijonai žmonių – iš kurių apie 220 tūkst. Lietuvoje susiduria su negalia. Tuo pačiu jie susiduria su įvairiomis kliūtimis ir (arba) apribojimais įgyvendinant savo politines teises. Tai – fizinės kliūtys patekti į rinkimų apylinkes, ribota ar nepritaikyta informacija, administraciniai ir teisiniai apribojimai balsuoti ir kt.

Nuo 2016 m. Lietuvos negalios organizacijų forumas dirba, kad rinkimai Lietuvoje būtų prieinami ir įtraukūs. Mūsų visų užduotis užtikrinti, kad demokratinėje valstybėje visų visuomenės narių balsas būtų išgirstas, o jų poreikiai užtikrinti. Tai yra ne tik moralinė, bet ir teisinė pareiga.

Todėl norėtume Jus pakviesti į diskusiją gegužės 6 d. 14 val., skirtą aptarti svarbiausius klausimus, su kuriais susiduria žmonės su negalia, norėdami dalyvauti visuomenėje, įskaitant ir politiniame gyvenime. Šiame susitikime mes susipažinsime su negalios bendruomenės keliamais klausimais, idėjomis ir pasiūlymais, kaip dar efektyviau atstovauti asmenų su negalia interesus.

Lietuvoje jaučiame, kaip Europos Parlamente priimami sprendimai ir teisės aktai įtakoja kasdienį gyvenimą. Pastebime, kaip pasikeičia situacija, leidžianti žmonėms su negalia lengviau įsitraukti į darbo rinką, naudotis įvairiomis paslaugomis ir gauti informaciją prieinamu formatu. Tai konkrečių sprendimų bei veiksmų rezultatas, rodantis, kad bendros pastangos gali pagerinti gyvenimo kokybę visiems.

Susitikimo metu Europos Negalios Forumo (ENF) atstovai pristatys europines iniciatyvas dėl įtraukių ir prieinamų rinkimų, taip pat pristatys Manifestą dėl 2024 m. Europos Parlamento rinkimų: „Kurti įtraukią asmenų su negalia ateitį ES”; bei parengtą Kvietimą išrinktiems EP nariams jungtis prie „Europos Parlamento Jungtinės grupės asmenų su negalia klausimais”, taip pat pasidalins informacija, kaip patikrinti, ar Jūsų politinė kampanija yra suprantama visiems žmonėms.

Prisijunkite prie mūsų ir kartu keiskime pasaulį geresne ir sąžiningesne vieta visiems!

Susitikimo vieta: Lietuvos audiosensorinė biblioteka (Skroblų g. 10, LT-03142 Vilnius)
Laikas: 2024 m. Gegužės 6 d. 14.00 – 16.00 val.

Programa:

14.00 – 14.10 Dalyvių sveikinimas

14.10 – 14.30 Europos negalios forumo atstovas(-ė) pristatys EPF manifestą ir pasižadėjimą kandidatams į EP narius.

14.30 – 14.45 Europos Parlamento rinkimai: kiekvienas turi savo nuomonę. Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto pozicijos dėl EP rinkimų pristatymas. D. Juodkaitė, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė.

KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI

15.00 – 15.50
Diskusija su įvairių negalios bendruomenių atstovais ir kandidatais į EP narius apie jų politines programas ir negalios bendruomenės poziciją dėl įtraukios ir prieinamos Europos ateities.

Registracija

Kontaktai pasiteiravimui:
Lina Garbenčiūtė el.paštas l.garbenciute@lnf.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *