Žmogus su lazdele

Kviečiame dalyvauti tyrime apie ilgalaikės negalios poveikį žmogaus ir šeimos kasdienybei

Lietuvos negalios organizacijų forumas inicijuoja tyrimą, kurio tikslas  – įvertinanti kasdienę, nuolatinę šeimos, kurioje gyvena žmogus su ilgalaike negalia, finansinę, fizinę bei psichologinę naštą.

Tyrimo uždaviniai – surinkti, išanalizuoti, pamatuoti ir objektyviai įvertinti pagalbos šeimai, kurios narys yra žmogus su ilgalaike negalia, mastą ir poveikį šeimos ar žmogaus galimybėms. Tyrimas apima kasdienę šeimų gyvenimo analizę ir ekonominį pagalbos šeimai poveikio įvertinimą.  Atkreipiame dėmesį, kad tyrimas nėra susijęs su Covid – 19 viruso pasekmėmis.

Jei turite ilgalaikę negalią arba jūsų artimiausioje šeimoje yra žmogus su negalia, labai prašome atsakyti į klausimus, kuriuos rasite čia. Tai užtruks apie 15-20 min.

Atsakydami į klausimus Jūs patvirtinate, kad sutinkate dalyvauti apklausoje.

Užtikriname apklausos anonimiškumą. Informacija, kuri bus surinkta šios apklausos pagalba, išliks individuali ir bus panaudota tik moksliniais tikslais. Tyrimo rezultatai bus pateikti tik apibendrinti, neatskleidžiant jokių tapatybę identifikuojančių detalių.

Jei turite klausimų, prašome susisiekti su Henrika Varniene, el.paštu Henrika@lnf.lt   .

Dėkojame už Jūsų atsakymus!

Visą tyrimą planuojame pabaigti iki 2020 metų gruodžio mėn.

Tyrimas finansuojamas Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo 2020 metais lėšomis.

Atsakymų: 4

  1. Turiu sūnų 42 metų, po traumos nuo 4 metų. Iš šeimos gyvenimas atimtas, Jis turi 25% darbingumą. Jo darbingumas tik toks, kad turi kojas ir braunasi nesvarbu kur , bet kaip „tankas” reikia eiti. Jėgos daug o proto nėra. Visiems veiksmams priešinasi. Dar atidaro burną ir nekramtęs nuryja. Turi sunkius epilepsijos priepuolius, daugiau viską reikia daryti už jį. Per jį negali normaliai gyventi ir jo brolis, man reikalinga pagalbą, bet nukenčia brolio šeima ir vaikai. Pagaliau, nuo 7 rugsėjo 2020m. važiuoja dienos metu į Markučių dienos veiklos centrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *