Kviečiame į diskusiją „Kaip kurti mokyklą visiems?”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos negalios organizacijų forumo ir Amerikos ambasados Lietuvoje organizuojamoje diskusijoje „Kaip kurti mokyklą visiems?“ 

Diskusija vyks birželio 3 d. 11 val., Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Vykstant įtraukaus švietimo reformai vis daugiau mokinių su negalia patenka į bendrojo lavinimo mokyklas, kurios ne visada turi pakankamai resursų tinkamai šiuos vaikus priimti. Dažniausiai trūksta kvalifikuotų specialistų ir lėšų paslaugoms, tačiau ne mažiau svarbus ir visos mokyklos bendruomenės emocinis pasirengimas. Lietuvos negalios organizacijų forumas įgyvendina Amerikos ambasados Lietuvoje inicijuotą projektą „Mokykla visiems“ kurio tikslas padėti mokyklų bendruomenėms pasiruošti būti atviroms įvairiems vaikams.

Projekte dalyvavo 10 bendrojo lavinimo mokyklų iš įvairių Lietuvos regionų. Veiklos buvo nukreiptos į 5-7 klasių mokinius, tačiau taip pat buvo dalinamasi mokyklų patirtimi dirbant su įvairiais vaikais. Ieškoma gerųjų pavyzdžių ir kalbama apie iššūkius, kuriems išspręsti vien mokyklos darbuotojų geranoriškumo nepakanka.

Diskusijoje bus pristatomi projekto rezultatai bei dalinamasi patirtimi, kaip mokyklos gali kurti atviresnę bendruomenę vaikams su individualiais poreikiai. Dalyviai – įtraukaus švietimo ekspertai iš JAV ir Lietuvos, mokyklų atstovai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas, žmonių su negalia teisių ekspertai ir negalios organizacijų nariai.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *