skaitmeninio prieinamumo vizualas

Kviečiame registruotis į nemokamus skaitmeninės informacijos prieinamumo mokymus

Lietuvos negalios organizacijų forumas kviečia į nemokamus nuotolinius visos dienos skaitmeninės informacijos prieinamumo mokymus, skirtus viešųjų įstaigų komunikacijos, viešųjų ryšių specialistams bei interneto svetainių administratoriams.

Lietuvos teisės aktai įpareigoja viešojo sektoriaus institucijas pritaikyti savo interneto svetaines žmonėms su skirtingomis negaliomis, tačiau skaitmeninės informacijos prieinamumas daugeliui yra nauja ir menkai suprantama sritis. Tą patvirtina viešojo sektoriaus svetainių stebėsenos tyrimai, rodantys, kad tik nedaugelis organizacijų užtikrina būtinus prieinamumo reikalavimus, todėl svarbi informacija nepasiekia didelės dalies vartotojų.

Vienos dienos mokymai supažindins su skirtingas negalias turinčių žmonių patiriamomis kliūtimis skaitmeninėje erdvėje ir suteiks žinių bei įrankių, kaip kurti prieinamus įvairių formatų skaitmeninius dokumentus. Per mokymus taip pat išgirsite, ką būtina įtraukti į savo interneto svetainių ar mobiliųjų programėlių atnaujinimo/kūrimo planus, ko prašyti programuotojų, dizainerių ar kitų su jūsų svetaine dirbančių specialistų.

Mokymų datos ir regisracija:

Mokymai vyks nuotoliniu būdu, per ZOOM platformą, prisijungimo nuorodos bus išsiųstos likus kelioms dienoms iki mokymų datos.

Mokymų programa:

9.00 – 10.00 Skirtingos skaitmeninės informacijos vartotojų patirtys internete ir informacijos pritaikymo metodai / Simona Aginskaitė, Lietuvos negalios organizacijų forumas/;

10.00 – 11.00 Žmonių su regos negalia patiriamos kliūtys skaitmeninėje erdvėje ir gerųjų pavyzdžių apžvalga Andžejus Ravanas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga/;

11.00 – 11.15 Pertrauka


11.15 – 12.15 Informacijos prieinamumo teisinis reglamentavimas Lietuvoje, svetainių ir mobiliųjų programų stebėsena ir pagalba norintiems tapti atviriems informacijos vartotojų įvairovei, 
Simona Aginskaitė, Lietuvos negalios organizacijų forumas;/

12.15 – 13.15 Pietų pertrauka


13.15 – 14.15 Praktinių įgūdžių lavinimas rengiant skirtingų formatų visiems prieinamus skaitmeninius dokumentus (I), 
/Arvydas Simaška, kompiuterinio raštingumo ekspertas/;

14.15 – 14.30 Pertrauka


14.30 – 16.00 Praktinių įgūdžių lavinimas rengiant skirtingų formatų visiems prieinamus skaitmeninius dokumentus (II), 
/Arvydas Simaška, kompiuterinio raštingumo ekspertas/;

Mokymai organizuojami iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo žmonių su negalia asociacijų rėmimo projekto lėšų.

Jei turite klausimų – kreipkitės el.paštu simona@lnf.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *