LNF - 20 metų

LIetuvos negalios organizacijų forumui – 20 metų!

Minėdamas 20-ies metų veiklos sukaktį Lietuvos negalios organizacijų forumas kviečia į nuotolinę diskusiją apie negalios judėjimo pasiekimus per pastaruosius du dešimtmečius.

2001-iais įkurtas Lietuvos negalios organizacijų forumas (LNF) kėlė sau tikslą derinti skirtingų negalios grupių interesus ir vieningai keisti žmonių su negalia padėtį Lietuvoje. Per du dešimtmečius būta įvairių etapų, bet šiandien galime džiaugtis, kad LNF yra vienas pagrindinių valstybės institucijų partnerių ir ekspertų negalios politikos klausimais.

Lietuvos negalios organizacijų forumas užima reikšmingą vietą šalies judėjimo už žmonių su negalia teises istorijoje. Analizuodami du pastaruosius dešimtmečius matome, kaip žmonės su negalia išsivaduoja iš jiems primesto „ligonių“, „invalidų“ ar „išlaikytinių“ vaidmens, atpažįsta ir priešinasi juos nugalinantiems sprendimams, siekia lygių teisių ir galimybių gyventi savarankiškai.

LNF gyvavimo laikotarpis ir vykdomos veiklos sutampa su bendruomenei svarbių teisės aktų priėmimu, tarptautinių direktyvų atneštais įpareigojimais ir jų stebėsena, laimėtomis bylos, palankiai išspręstais skundais, bandymais įgyvendinti esmines reformas, pozityviais visuomenės nuomonės ir požiūrio į negalią pokyčiais.

LNF drauge su kitomis negalios organizacijomis gali džiaugtis daugybe pasiekimų, bet neabejotinai yra ir praleistų progų, klaidų, iš kurių turime mokytis, kad ateityje rezultatai žmonėms su negalia būtų akivaizdesni.

Ką žmonių su negalia teisių judėjimui pavyko pasiekti, o kokiose srityse reikia veikti kitaip? Kaip keitėsi ir nuo ko priklauso žmonių su negalia atstovų ir valstybės institucijų santykis? Minėdami LNF 20-ies metų veiklos sukaktį kviečiame rugpjūčio 26 d. 13 val. nuotoliniu būdu dalyvauti diskusijoje „Žmonių su negalia teisės Lietuvoje: kas įvyko per du dešimtmečius?“

Daugiau informacijos apie renginį

Diskusijos dalyviai:

Dovilė Juodkaitė, Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė;

Dainius Pūras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius;

Birutė Sabatauskaitė, Lygių galimybių kontrolierė;

Dana Migaliova, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovė;

Justas Džiugelis, Seimo narys;

Moderatorius – LRT laidų vedėjas Deividas Jursevičius

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama LNF Facebook paskyroje. Žiūrovai galės užduoti klausimus nuotoliniu būdu.

Renginys organizuojamas įgyvendinant Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo 2021 metais projektą.

Neįgaliųjų reikalų departamento logo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *