LNF siekis veikti etiškai: viena bendruomenė – skirtingi poreikiai ir galimybės

Naujienos 2020-12-29

Lietuvos negalios organizacijų forumas (LNF) vienija skirtingoms negalioms atstovaujančias organizacijas, todėl asociacija nuolat susiduria su būtinybe derinti interesus, veikti ne tik savo atstovaujamos grupės, bet platesnės žmonių su negalia bendruomenės naudai.

Nuolatinis skirtingų organizacijų bendravimas asociacijos rėmuose ugdo didesnį įvairių negalios grupių poreikių suvokimą, tačiau neišvengiamai susiduriama su situacijomis, kai vienos asociacijos nariai yra priversti konkuruoti tarpusavyje dėl išteklių arba siekti kompromisų tais klausimai, kuriais nuomonės ir pozicijos nesutampa.

Norėdami įforminti bendradarbiavimo taisykles, LNF nariai 2018 metais sukūrė Asociacijos etikos kodeksą, tačiau siekdama gilinti etiško bendradarbiavimo gebėjimus, LNF iniciavo narių seminarą – dirbtuves „Viena bendruomenė: skirtingos galimybės, iššūkiai ir poreikiai“. Šio seminaro -dirbtuvių metu nariai išgirdo esmines skirtingų negalios grupių problemas ir pristatė savąsias. Šis seminaras buvo puiki galimybė pamatyti savo atstovaujamos grupės būklę likusios bendruomenės kontekste. Šis seminaras – dirbtuvės parodė LNF organizacijų brandą ir etiškumo bei moralės suvokimą prieš visuomenę, gebėjimą įvertinti visuomenės interesus ir savo poreikių siekti būdais, kurie dera su kitų grupių interesais.

Visa dirbtuvėse pateikta informacija sudėta į dokumentą, kuris leis LNF nariams prisiminti kitų negalios grupių problemas ir siekius. Šis dokumentas yra atviras atnaujinti ir pildyti, nes žmonių su negalia grupių padėtis nuolat keičiasi.

Seminaras- dirbtuvės finansuotos iš nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo 2020 metų projekto.

 

 

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *