Konvencijai - 10 metų

Nuotolinė konferencija „Neigaliųjų teisių konvencijai Lietuvoje – 10 metų: pasiekimai, praradimai ir ateities tikslai”

Lietuvos negalios organizacijų forumas, minėdamas svarbiausio žmonių su negalia dokumento – Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos – ratifikavimo Lietuvoje dešimtmetį, kviečia žmonių su negalia atstovus drauge su politikais įsivertinti praėjusio dešimtmečio darbus ir brėžtis svarbiausius ateinančio laikotarpio tikslus.

Kviečiame dalyvauti nuotolinėje konferencijojeNeigaliųjų teisių konvencijai Lietuvoje – 10 metų: pasiekimai, praradimai ir ateities tikslai” 

Data ir laikas:  2020 12 04, nuo 10 iki 14 val.

Norinčius dalyvauti prašome registruoti ČIA

Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija yra geriausias sisteminių pokyčių žemėlapis kiekvienai šaliai, tačiau ar Lietuva juo pasinaudojo? Kuriose negalios politikos srityse pasirinkome teisingus kelius, o kur pasukome klystkeliais? Apžvelgę ir įsivertinę pasiekimus bei praradimus kviečiame susitarti, kokie svarbiausi ateities politikos uždaviniai.

Neįgaliųjų teisių konvencijai skirtoje konferencijoje žmonių su negalia atstovai trumpai apžvelgs svarbiausius pokyčius įvairiose negalios politikos srityse per pastarąjį dešimtmetį. Antroje renginio dalyje drauge su valdančiosios koalicijos ir Seimo nariais sieksime užsibrėžti ir susitarti dėl svarbiausių artimiausio laikotarpio įsipareigojimus žmonių su negalia bendruomenei.

Programa

10.00 – 10.10 Sveikinimo žodžiai

10.10 – 11.00 Pranešimai (1 dalis)

10.10 Neįgaliųjų teisių konvencijos stebėsenos iššūkiai (Dovilė Juodkaitė, LNF prezidentė)

10.20Švietimo sistemos prieinamumas (Lina Garbenčiūtė, LNF)

10.30 Fizinės aplinkos prieinamumas (Ginta Žemaitaitytė, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga; Egidijus Grigonis, Lietuvos paraplegikų asociacija)

10.40 Negalia ir darbo rinka (Jurgita Kuprytė, VšĮ SOPA; Henrika Varnienė, LNF)

10.50 Žmogaus teisės ir psichosocialinė negalia (Karilė Levickaitė, VšĮ Psichikos sveikatos perspektyvos)

11.00 Pertrauka 10 min

11.10 – 11.50 Pranešimai (2 dalis)

11.10 Žmonių su negalia globa įstaigose ir šeimose (Dana Migaliova, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“;  dr. Liubovė Murauskienė, Vilniaus Universitetas)

11.20 Informacijosprieinamumas (Simona Aginskaitė, LNF)

11.30 Negalia ir sportas (Mindaugas Bilius, Lietuvos paralimpinis komitetas)

11.40 Kultūros ir laisvalaikio prieinamumas (Lina Puodžiūnienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Tomas Ivanauskas, Lietuvos kurčiųjų draugija)

11.50 – 12.30 Pietų pertrauka

12.30 – 14.00 Diskusija „Kokie svarbiausi ateinančio laikotarpio uždaviniai įgyvendinant Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas?“. Moderatorius – Deividas Jursevičius.

Konferencija finansuojama iš nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo 2020 metų projekto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *