Europos savarankiško gyvenimo diena 2017 m.

Savarankiško gyvenimo dieną kviečiame aptarti asmeninio asistento paslaugos poreikį ir galimybes Lietuvoje

Jau ketvirtus metus minima Europos Savarankiško gyvenimo diena siekia atkreipti dėmesį į žmonių su negalia poreikį ir galimybes gyventi įprastą gyvenimą. Tai, kas įprasta daugumai, žmonėms su negalia gali būti tikras iššūkis, todėl minint šią dieną svarbu kalbėti apie sąlygas, įgalinančias gyventi visavertį gyvenimą. Šia proga Lietuvos neįgaliųjų forumas pristato 2 renginius:

Drauge su Lietuvos Respublikos Prezidentūra organizuojamą tarptautinę konferenciją “Asmeninis asistentas – būtina savarankiško gyvenimo sąlyga“, kurioje kviesime aptarti asmeninio asistento paslaugos poreikį ir galimybes Lietuvoje.

Ir bendrą Lietuvos, Švedijos ir Latvijos fotografijų parodą „AccessAbility“.

Lietuva iki šiol nėra reglamentavusi asmeninio asistento paslaugos, nors daugelyje šalių būtent tokios pagalbos įtvirtinimas padėjo sklandžiai pereiti nuo institucinės globos sistemos prie paslaugų bendruomenėje. Konferencijoje bus pristatomi kitų šalių asmeninio asistento paslaugos pavyzdžiai, patirtis bei keliami reikalavimai. Renginio dalyviai taip pat apžvelgs asmeninio asistento paslaugos poreikį Lietuvoje ir galimybes ją įteisinti. Dabar, kai Lietuva jau pradeda įgyvendinti globos namų reformą, ši paslauga būtų reali pagalba žmonėms su negalia bendruomenėje.

Konferencijos dalyviai: Lietuvos ir užsienio žmonių su negalia organizacijų atstovai, tarptautinių žmogaus teisių organizacijų nariai, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei akademinio sektoriaus atstovai.
Konferencijos laikas ir vieta: gegužės 5 d., nuo 8.30 val. iki 16.30 val., Lietuvos Respublikos prezidentūroje.

Taip pat labai džiaugiamės galėdami pakviesti į atnaujintą ir geografiškai išsiplėtusią parodą „AccessAbility“, kurią jau antrą kartą organizuojame drauge su Švedijos institutu. Po pasaulį keliaujančią parodą, kurią kiekvienoje šalyje papildo vietinių žmonių portretai, švedai sugalvojo siekdami atkreipti dėmesį į žmonių su įvairiomis negaliomis galimybes ir vis dar patiriamą nelygybę.

2015 – ųjų metų rudenį pristatėme pirmus 7-is žmonių su negalia portretus bei jų istorijas, o dabar parodą papildėme dar 7-iais herojais. Lankytojai taip pat pamatys Švedijoje ir Latvijoje sukurtas šios tarptautinės parodos dalis. Iš viso bus pristatyti 42-jų žmonių su negalia portretai ir istorijos.

Paroda „AccessAbility“ veiks visą gegužės mėnesį Swedbank būstinės pastato pirmajame aukšte. Adresas: Konstitucijos pr. 20A, Vilnius.

Dėkojame Švedijos institutui už tarptautinės konferencijos ir parodos finansavimą.

Dar apie savarankiško gyvenimo dieną:  Šios dienos minėjimą iniciavo ir 2014 metais pirmą kartą paminėjo Europos savarankiško gyvenimo tinklas, jungiantis dešimtis organizacijų visoje Europoje.  Nuo to laiko kiekvineą gegužės 5-ąją  žmonės su negalia ir jų artimieji kviečiami atkreipti dėmesį į kliūtis, kurios jiems trukdo gyventi savarankiškai. Dėl paslaugų trūkumo, nepritaikytos aplinkos, informacijos ar ydingų nuostatų jie vis dar gyvena izoliacijoje ir nuolat patiria diskriminaciją beveik visose gyvenimo srityse.

Savarankiškos dienos moto – išdidūs, stiprūs ir matomi!

Kviečiame minėti savarankiško gyvenimo dieną kartu!

Partneriai: