Leidinio viršelyje matoma moteris

Stambulo konvencija – lengvai suprantama kalba

Stambulo konvencija yra Europos Tarybos dokumentas, apibrėžiantis, kas yra smurtas prieš moteris bei smurtas artimoje aplinkoje ir numatantis veiksmų mechanizmus, kurie padeda su šiais reiškiniais kovoti. Kadangi smurtas prieš moteris yra opi problema Lietuvoje, (tiek dėl jo masto, tiek dėl menko institucijų gebėjimo jį atpažinti) šio dokumento sklaida ir galiausiai jo ratifikavimas yra pilietinės visuomenės siekiamybė.

Stambulo konvencija yra ypač svarbi žmonių su negalia bendruomenei, nes moterys su negalia patiria daugialypę diskriminaciją – ir kaip moterys, ir kaip turinčios negalią, todėl jos yra dar ypač pažeidžiamos ir dažniau tampa smurto ir smurto artimoje aplinkoje aukos.

Atsižvelgdami į šio dokumento svarbą ir aktualumą, į lietuvių kalbą išvertėme Stambulo konvencijos adaptaciją lengvai suprantama kalba, kad šio dokumento idėjos pasiektų ir būtų lengviau suprantamos kuo platesnei auditorijai.

Leidinį galite skaityti čia: Stambulo konvencija lengvai suprantama kalba

Leidinio vertimas apmokėtas iš Atvirtos Visuomenės instituto fondo bendradarbiaujant su Atviros visuomenės fondo visuomenės sveikatos programos finansuojamo projekto.

Dėkojame Autism Europe už duotą leidimą versti parengtą tekstą lengvai suprantama kalba ir naudoti originalias iliustracijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *