Vilniaus viešasis transportas taps draugiškesnis

Naujienos 2017-04-14

Balandžio 12 d. vyko neįgaliuosius vienijančių organizacijų ir Susisiekimo paslaugų susitikimas. Per susitikimą aptartą viešojo Vilniaus transporto pritaikymo neįgaliesiems kokybė, mąstas, tendencijos, naujovės, bendradarbiavimas.

Aklųjų ir silpnaregių atstovai atkreipė dėmesį į vis dar nebylų viešąjį transportą, stotelėse esančių šiukšlių dėžių, stulpų, žiemą smėlio dėžių ar smėlio krūvų perkėlimą į vieną liniją su stotelės paviljonu, tvarkaraščių spausdinimą didesniu šriftu ir jų talpinimą ant stotelės paviljono sienų bei komposterių pritaikymą visiems, nes jų neįžiūri net gerai matantys.

Susisiekimo paslaugos planuoja prakalbinti visą Vilniaus viešąjį transportą. Sistemos subtilybių neatskleidė, bet papasakojo, kad bus pulteliai su įmontuotais garsiakalbiais, kurių dėka galėsime girdėti pranešimus. Turėtų būti ir galimybė prisijungti ausines. Pulteliai todėl, kad tiks didžiajai daliai silpnai matančios visuomenės, ne tik neregiams. Žinoma, mes pasakėme, kad technologijas valdome puikiai, todėl norėtume tokios funkcijos ir išmaniajame telefone. Taip pat bus galimybė pultelio pagalba išgirsti informaciją kuri pateikiama stotelėse esančiose švieslentėse. Dabar yra ruošiamas pirminis techninis projektas, kai jis bus baigtas ir mes su juo susipažinsime, galėsime teikti savo pasiūlymus.

Susisiekimo paslaugos iš esmės atnaujins bilietų sistemą, todėl senieji komposteriai bus pakeisti naujais, kurie informaciją pateiks spalvotai ir įskaitomai visiems. Ar jie bus įgarsinti ir pilnai prieinami neregiams kol kas negalime pasakyti, bet dėsime visas pastangas, kad taip būtų.

Dėl universalios, patogios ir visiems tinkamos stotelių aplinkos Susisiekimo paslaugos tikslaus atsakymo duoti negalėjo, nes yra niuansų, kuriuos reikia išsiaiškinti. Vienas iš jų, tai kelio ženklas žymintis viešojo transporto stotelę. Ženklai įrengiami pagal nustatytas kelių ženklinimo taisykles ir bet kur jo neperkelsi.

Šaltinis: www.lass.lt