Stasys Nemeikšis

Už visų teisę gauti gyvenimą keičiantį protezą

Pristatome pirmą #KovotiVerta istoriją apie Stasį, kurio dėka protezai kompensuojami ne tik jauniems ir dirbantiems, bet ir pensinio amžiaus žmonėms.

Stasys Nemeikšis neketino tapti kovotoju už žmonių su negalia teises, bet buvo priverstas. Jo užsispyrimo dėka du kartus pakeistas ortopedijos priemonių kompensavimo tvarką nustatantis įstatymas. Šiandien hidraulinį kojos protezą nemokamai gali gauti ne tik jauni ir dirbantys, bet ir pensinio amžiaus žmonės.

Jaunystėje dalies kojos netekęs ir nuo to laiko su protezu vaikštantis vyras prieš keletą metų sužinojo, kad jo amžius ( vyresnis nei 65-eri) yra kliūtis gauti reikiamą kompensaciją naujam protezui. Tuomet Stasys kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, kur sužinojo, kad dėl tos pačios priežasties jau anksčiau kreipėsi kitas žmogus su negalia. Tąkart šito pakako, kad tvarka būtų pervertinta, pripažinta diskriminuojančia ir pakeista.

Atėjus laikui vėl keisti protezą Stasys susidūrė su kita kliūtimi – šįkart vyras neatitiko reikalavimo per pastaruosius trejus metus turėti bent 12-os mėnesių užimtumą (dirbti arba mokytis). Paragintas medikų Stasys parašė Valstybinių liginių kasų specialistams, tačiau procesas užtruko, todėl nusprendė papildomai parašyti skundą ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai. Vyro teigimu, dar iki šio skundo išnagrinėjimo, jis sulaukė informacijos iš Ligonių kasų, kad kompensavimo kriterijai įstatyme bus keičiami ir protezas jam bus kompensuotas.

„Kai kurie įstatymai parengti senais laikais ir pamiršti, todėl aš kviečiu nenuleisti rankų. Ieškokite teisybės ir anksčiau ar vėliau būsite išgirsti“ – ragina Stasys Nemeikšis, neabejojantis, kad kovoti už savo verta.

 

#KovotiVerta renginiai ir pasakojimai rengiami įgyvendinant Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą žmonių su negalia asociacijų rėmimo projektą bei Aktyvių piliečio fondo finansuojamą projektą „Negalios skėčio stiprinimas – efektyviai advokacijai ir veiksmingai komunikacijai”.

Atvirų piliečių fondo logotipas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *