Lietuvos Neįgaliųjų Forumas pristato leidinį – NE(galia) vs GAL(ia): mitai apie savarankišką gyvenimą

Naujienos 2015-02-17

Pradėdama foto parodos „Tapatybės iliuzija“ kelionę po Lietuvą ir ryžtingai bei viešai griaudama įsigalėjusius mitus apie žmogaus su negalia galimybę, o taip pat ir teisę gyventi savarankiškai bendruomenėje, asociacija „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ (LNF) suteikia galimybę atsisiųsti specialų leidinį „NE(galia) vs GAL(ia): mitai apie savarankišką gyvenimą“.


Kviečiame Jus susipažinti su egzistuojančiais mitais ir juos paneigiančiais faktais apie šalia mūsų, sveikųjų bendruomenės, gyvenančius žmones su negalia. Trumpai ir paprastai aprašyti mitai leis geriau suprasti šiuos žmones, o mintis apie juos atrodys ne tokia bauginanti. Priešingai, suteiks galimybę išsilaisvinti iš stereotipų, gerbti žmones, kurie taip pat turi teisę ir nori gyventi oriai. Juk visi gyvename tik kartą…

Leidinys parengtas, įgyvendinant projektą „NE(galia) vs GAL(ia) neįgaliųjų teisių užtikrinimui“, finansuojamą Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 m. periodo NVO programos lėšomis.

Projekto tikslas – sustiprinti neįgaliųjų NVO įtaką, užtikrinant Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatų įgyvendinimą bei dalyvavimą formuojant Lietuvos negalios politiką.

Už leidinio turinį bei iliustracijas LNF dėkoja Europos savarankiško gyvenimo tinklo (ENIL) atstovams.

Iliustracijų autoriai: David Lupton, Judit Kovacs.

Leidinį galite atsisiųsti čia.


Ši informacija parengta, įgyvendinant asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas” projektą „Ne(galia) vs GAL(ia) neįgaliųjų teisių užtikrinimui“, remiamą Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje.