ranka metanti rinkimų biuletenį į balsadėžę

Naujame LNF leidinyje – viskas apie prieinamus rinkimus

Rinkimų prieinamumas dar visai neseniai buvo nauja tema. Geriausiu atveju ši sąvoka buvo siejama su galimybe patekti į pastatą judantiems rateliais. Tačiau rinkimų prieinamumas yra gerokai platesnis procesas, kurio elementus organizatoriams būtina išmanyti. Todėl LNF pristato leidinį „Žmonių, turinčių negalią, teisė balsuoti“, kuriame rasite žmonių su negalia komandos parengtas rekomendacijas ir patarimus, kaip organizuoti visiems prieinamą rinkimų procesą.

Leidinį rasite čia: Žmonių, turinčių negalią, teisė balsuoti

Rinkimų prieinamumas Lietuvos negalios organizacijų forumui jau eilę metų yra viena iš prioritetinių sričių. Per paskutinius Respublikos Prezidento rinkimus buvo organizuojama plataus spektro rinkimų prieinamumo stebėsena, kurios metu buvo suburta 24 žmonių komanda stebėjusi rinkimų prieinamumą (fizinį ir informacinį) visoje Lietuvoje. Komandą sudarė įvairių negalios organizacijų atstovai. Leidinys „Žmonių, turinčių negalią, teisė balsuoti“  parengtas remiantis negalios organizacijų rekomendacijomis bei rinkimų stebėsenos duomenimis.

Leidinys parengtas įgyvendinant projektą „Inovatyvios priemonės – žmonių su negalia bendruomenės aktyvinimui įsitraukti į viešojo valdymo procesus“. Projektas finansuojamas pagal LR vidaus reikalų ministerijos Priemonę Nr. 10.1.2-ESFA-K-917 „Visuomenės nepakantumo korupcijai didinimo ir dalyvavimo viešojo valdymo procesuose skatinimo iniciatyvos“. Bei Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM finansuojamoNeįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto 2020 m. lėšomis

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *