Naujas leidinys apie negalios vertinimo procedūrų gerinimą Europos Sąjungoje

Naujienos 2021-12-19

Negalios vertinimo, jos pašalpų skyrimo ir negalią turinčių piliečių socialinės apsaugos užtikrinimo būdai įvairiose valstybėse narėse yra labai skirtingi. Kai kurie negalios vertinimo metodai yra orientuoti tik į medicininį ar funkcinį negalios metodą, neatsižvelgiant į aplinkoje ar socialiniame kontekste pasitaikančias kliūtis.

Nepriklausomai nuo naudojamos sistemos, žmonės su negalia tam tikru mastu visose valstybėse narėse susiduria su negalios vertinimo ir atitinkamos pagalbos gavimo problemomis. Be to, dėl vertinimo sistemų skirtumų, atsiranda kliūčių, pripažįstant asmens negalią, jam persikėlus iš vienos šalies į kitą.

Europos negalios forumas, kurio narys yra Lietuvos negalios organizacijų forumas,  palaiko Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos (NTK) įgyvendinimą, tačiau kaip tiksliai reikėtų pakeisti esamus negalios vertinimo metodus, kad jie atitiktų NTK?

Pristatome Europos negalios forumo parengtą leidinį „Negalios vertinimo procedūrų gerinimas ES”, kuriame nagrinėjamas negalios nustatymo klausimas ir atkreipiamas dėmesys į pagrindines problemas, susijusias su šiuo metu ES valstybėse narėse taikomomis sistemomis. Taip pat leidinyje pateikiama keletą asmeninių pavyzdžių, kaip šie trūkumai asmeniškai paveikia žmones su negalia. Taip pat pristatome politikos rekomendacijas, kaip būtų galima pagerinti negalios vertinimą nacionaliniu ir ES lygmeniu.

Leidinys išverstas įgyvendinant Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo 2021 metais projektą, finansuojamą Neįgaliųjų reikalų departamento lėšomis.

 

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *