Tarptautinę vaikų gynimo dieną kviečiame pasidžiaugti sprendimu dėl Vaiko raidos centro statybos

Informacija

Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti 2016 m. gegužės 31 d. 10:00 val. V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje,Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis”,Lietuvos neįgaliųjų forumas ir koalicija „Už vaiko teises“ rengia vaikų, jų tėvelių ir bendruomenės susibūrimą.

Norime kartu padėkoti Vyriausybei už priimtą sprendimą statyti naują Vaiko raidos centrą. Centras teikia pagalbą vaikams su raidos, psichikos ir elgesio sutrikimais, vaikams patyrusiems prievartą ir smurtą, vaikams esantiems rizikos grupėse. Šio sprendimo labai ilgai laukėme, ir tikimės, kad tai ne vienkartinis pažadas, o proveržio vaikų politikoje pradžia ir nuoširdus bei ilgalaikis įsipareigojimas vaikams.

Tokio proveržio ir ryžtingų sprendimų iš mūsų, suaugusiųjų, tikisi daugybė vaikų įvairiose savo gyvenimo srityse, ir tą jiems garantuoja Vaiko teisių konvencija ir Neįgaliųjų teisių konvencija. Vaikai turi teisę:

Gyventi visavertį gyvenimą ir nepatirti atskirties dėl negalios, skurdo ar kitų priežasčių;

Būti lygus su kitais ir nebūti diskriminuojami;

Gyventi be patyčių ir smurto, o jį patyrę gauti skubią apsaugą ir visą reikalingą pagalbą;

Gauti pačias geriausias sveikatos paslaugas;

Būti išklausyti ir išgirsti, kai priimame su jais susijusius sprendimus;

Būti gerbiami dėl savo prigimtinio orumo ir augti aplinkoje, kurioje išsiugdytų pasitikėjimą savimi ir susikurtų tvirtus pagrindus vilnaverčiam ir prasmingam gyvenimui;

Kviečiame į susibūrimą visus, norinčius pasidžiaugti priimtais gerais sprendimais ir tuo pačiu paskatinti Vyriausybę nepamiršti ir kitų labai svarbių darbų, kuriuos reikia nuveikti, kad mūsų vaikai augtų orūs ir laimingi.

Renginyje:

· piešime, kursime rankdarbius, rašysime palinkėjimus

· žiūrėsime skaidres ir dokumentinį filmą apie Vaiko raidos centro istoriją

· leisime balionus

· rengsime Vyriausybės nutarimo projektą tolesniems darbams, kurį įteiksime Vyriausybei.