Klementina Gruzdienė

Už paslaugas, kurios prisitaiko prie šeimos poreikių

Kad #KovotiVerta – sutinka ir Klementina Gruzdienė, pasiekusi, jog Alytaus mieste socialinės paslaugos būtų teikiamos lanksčiai, prisitaikant prie šeimos poreikių.

„Kai prasidėjo karantinas, vaikai, taip pat ir autistiškas sūnus liko namuose. Darbas, mano veiklos bei mūsų šeimos sugyvenimas buvo nesuderinami. Reikėjo pagalbos, kad kažkas dar mums padėtų.“ – pasakoja autistiško sūnaus mama ir asociacijos „Alytaus Lietaus vaikai“ vadovė. Tuomet Klementina kreipėsi į Alytaus savivaldybės socialinių paslaugų skyrių, kur moteris suprato, kad jokios įprastai teikiamos paslaugos jų šeimos atveju netinka. Vėliau pavyko išsiaiškinti, jog poreikius atitiktų socialinės globos namuose paslauga, tačiau ji iki to laiko buvo teikiama tik garbaus amžiaus žmonėms.

„Buvo baimių, kad socialinis darbuotojas neturi įgūdžių dirbti su vaikais, tačiau pasiruošėme tam ir viskas pavyko.“ – pasakoja Klementina Gruzdienė.

Moteris prisimena ir kitą dialogo būdų pasiektą pergalę. To paties karantino metu supratus, kad sūnui nuotolinis mokymosi būdas visiškai netinka, Klementina kreipėsi dėl galimybės eiti į mokyklą drauge su vaikais, kurie neturėjo galimybių mokytis nuotoliniu būdu arba priklausė pažeidžiamų šeimų grupei. Šis šeimos prašymas taip pat buvo išgirstas, vaikas galėjo mokytis gyvai, mokykloje.

„Noriu paraginti ir visas kitas šeimas. Jeigu jaučiate, kad jums reikia pagalbos, jūs jos nelaukite. Manau, kad labai neteisinga mūsų atžvilgiu, kad turime laukti. O savivaldybės ir jų paslaugų mechanizmas laukia mūsų kreipimosi, dėl to mes dažnai nesurandame vieni kitų. Informuokite, kad jums reikia pagalbos. Jeigu tą padaryti sudėtinga, tam esame mes, nevyriausybinis sektorius, negalios organizacijos.“ – sako Klementina Gruzdienė.

#KovotiVerta renginiai ir pasakojimai rengiami įgyvendinant Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą žmonių su negalia asociacijų rėmimo projektą bei Aktyvių piliečio fondo finansuojamą projektą „Negalios skėčio stiprinimas – efektyviai advokacijai ir veiksmingai komunikacijai”.

Neįgaliųjų reikalų departamento logotipasAtvirų piliečių fondo logotipas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *