LNF, SAM ir VLK atstovai prie apvalaus stalo

Lietuvos neįgaliųjų forumas pradeda bendradarbiavimą su Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybinėm ligonių kasom dėl kompensuojamų medicininių ir ortopedinių priemonių

Po viešai išsakytų žmonių su negalia organizacijų skundų dėl nekokybiškų kompensuojamų priemonių bei poreikio neatitinkančio jų  kiekio, įvyko pirmas LNF ir Sveikatos apsaugos bei Valstybinių ligonių kasų susitikimas.

Reaguodami į šiuos skundus ministerijos atstovai žada plėsti kompensuojamų higienos priemonių gavėjų ratą. Kiekis išlieka minimalus, tačiau iki 2020 metų, priklausomai nuo biudžeto lėšų, bus siekiama išsireikalauti 3 vienetų per parą. Taip pat sutarėme toliau bendradarbiauti, kad priemonės būtų skiriamos pagal individualius poreikius.

Valstybinių ligonių kasų atstovai taip pat įsipareigoja gerinti ortopedinės avalynės kompensavimo tvarką: kitiems metams numatytos reikšmingai didesnės lėšos, planuojama išplėsti gamintojų ratą, tokiu būdu tikimasi išvengti eilių. Svarstoma galimybė skelbti apie eiles pas konkrečius gamintojus, viešinti jų katalogus. Tiesa, kaip bus užtikrinama avalynės kokybė, liko neaišku. Kol nėra skundų, niekas batų kokybės netikrina.

Susitikime Lietuvos neįgaliųjų forumo nariai taip pat išsakė skundus dėl nedarbingumo terminų, medicininės reabilitacijos, ydingos hidraulinių protezų, klausos aparatų ir kateterių skyrimo ir kompensavimo tvarkos – visa tai bus svarstoma nuolatiniuose susitikimuose, kuriuos žadama inicijuoti kas 2 – 3 mėnesius.

Žinutė parengta iš nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo projekto lėšų (2017/NOBP1-126), kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.