Vilma Karaliūnaitė

Už teisę vairuoti automobilį

„Mano siekiamybė gyvenime buvo išsilaikyti vairavimo teises”, – sako Vilma Karaliūnaitė, pirmoji moteris Lietuvoje, kuri, turėdama dvigubą – ir judėjimo, ir klausos – negalią, šią svajonę išpildė.
 
Tačiau kelias tikslo link buvo ilgas ir sudėtingas. Pasinaudojusi Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM finansuojama ir VšĮ Valakupių reabilitacijos centro organizuojama paslauga, Vilma iš pradžių vairavimo pamokas lankė Kaune, bet sėkmingai pasirengti egzaminui per skirtus du mėnesius nepavyko. Moteris grįžo mokytis į Panevėžį, kur susidūrė su nauja problema — čia nė vieno vairavimo mokykla neturėjo žmonėms su negalia pritaikyto automobilio. Galiausiai Vilma kreipėsi į Lietuvos kurčiųjų draugija, kuri padėjo sukontaktuoti su Panevėžio savivaldybe, ir buvo gautas finansavimas vykti mokytis į Šiaulius. Šį miestą moteris paliko jau su vairuotojo pažymėjimu: „Šiauliuose turėjau puikų instruktorių, nuostabias vertėjas.”
 
#KovotiVerta, nes nepasiduodama Vilma Karaliūnaitė pasiekė tai, ko dar niekas nebuvo siekęs, taip visai bendruomenei ir rengimo sistemai įrodydama, kad ir su kompleksine negalia žmogus gali vairuoti. „Nors buvo labai sunku ir tai truko dvejus metus, man pavyko”, – šypsosi moteris.
Kampaniją #KovotiVerta finansuoja Aktyvių piliečių fondas, Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, įgyvendinant projektą „Negalios skėčio stiprinimas – efektyviai advokacijai ir veiksmingai komunikacijai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *