Už vaikų su negalia tėvų ir globėjų teisę dirbti ir ilsėtis

Kovoti verta, Naujienos 2022-12-02

#KovotiVerta dėl paslaugų, kurios leidžia žmogų su negalia prižiūrinčiai šeimai tęsti darbus ir skirti laiko draugams ar pomėgiams.
2020 Lietuvos negalios organizacijų forumo atliktas negalios naštos šeimai vertinimo tyrimas parodė, kad kas trečias žmogų su negalia prižiūrintis globėjas iškrenta iš darbo rinkos, dalis susiduria su reikšmingai suprastėjusia psichologine ir fizine sveikata, praranda anksčiau turėtą socialinį gyvenimą, patiria finansinių sunkumų. Tyrime dalyvavę ekspertai tokią situaciją vertino kaip paslaugų trūkumo arba jų nelankstumo rezultatą.
Živilė Kulėšė – trijų vaikų mama ir „Šiaulių Lietaus vaikai“ asociacijos vadovė – drauge su kitais negalią turinčių vaikų tėvais pasiekė, kad Šiaulių mieste būtų teikiamos paslaugos, užtikrinančios galimybę negalią turinčio žmogaus artimiesiems dirbti, pasirūpinti savo ir kitų šeimos narių poreikiais.
Kitaip nei daugelyje Lietuvos savivaldybių, kur atokvėpio paslaugos reikia ilgai laukti eilėje ir ji teikiama tik globos ar kitose įstaigose, Šiauliai prisitaiko prie šeimų poreikių teikdami šią paslaugą namuose. „Mes gauname vadinamąjį atokvėpį namuose, kas reiškia, kad socialiniai darbuotojai ateina ir suteikia priežiūros paslaugą vaikui jo aplinkoje. Vaikas jaučiasi saugus ir gauna tikrai kvalifikuotą pagalbą.“ – pasakoja Živilė.
Kitas šiauliečių pasiekimas – ugdymo įstaigų darbas mokinių atostogų metu : „Dvi Šiauliuose veikiančios specialiojo ugdymo mokyklos teikia ugdymo paslaugas visus metus, išskyrus dvi paskutines rugpjūčio savaites. Tuo metu tėvai gali išlikti darbo rinkoje, jiems nereikia atsiprašinėti darbdavių ar prašyti pagalbos iš senelių, kurie, sutikime, ne visada gali padėti.“

#KovotiVerta renginiai ir pasakojimai rengiami įgyvendinant Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą žmonių su negalia asociacijų rėmimo projektą bei Aktyvių piliečio fondo finansuojamą projektą „Negalios skėčio stiprinimas – efektyviai advokacijai ir veiksmingai komunikacijai”.

Neįgaliųjų reikalų departamento logotipasAtvirų piliečių fondo logotipas

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *